31 ارديبهشت 1401 ساعت 06:34

ظهر امروز یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم در محل شهرداری رباط کریم با حضور اعضاء این شورا برگزار شد.

 

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم؛ مهندس پارسا در این جلسه ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه به تشریح اهم اقدامات انجام شده توسط مدیریت شهری علی الخصوص در حوزه فرهنگی پرداخت و گفت: با توجه اینکه عرصه فرهنگی، عرصه بسیار وسیعی است، شهرداران نیز با وظایف محوله و ماموریت های فرهنگی بسیار زیادی در کشور فعالیت می کنند.

شهردار رباط کریم به بیان سرفصل های اقدامات فرهنگی و هنری مجموعه مدیریت شهری پرداخت و ادامه داد: در سر فصل جشنواره ها، امسال برای اولین بار میزبانی جشنواره فیلم فجر را داشتیم که جا دارد از همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تقدیر و تشکر کنم. جشنواره کتابخوانی آنلاین، جشنواره نورالهدی، جشنواره مجازی خانه مهر و مواد مخدر از دیگر جشنواره هایی بود که در سطح شهر اجرا شد.

ایشان به برگزاری نمایشگاهها اشاره کرد و بیان داشت: نمایشگاه عکاسی، نمایشگاه صنایع دستی ، نمایشگاه دهه فجر، نمایشگاه هفته دفاع مقدس، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضاعات مشاره رایگان خانواده، ازدواج، خلاقیت،موفقیت، خانواده سالم و برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی از جمله مواردی بود که در یکسال گذشته اجرایی شد.

وی به اجرای مراسمات و برنامه های مشارکتی با هدف افزایش نشاط اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: با راهندازی پویشهایی از جمله: من ماسک میزنم، رعایت فاصله اجتماعی و طراحی و نصب پوسترهایی در این خصوص اقدام کردیم و در خصوص برنامه های ورزشی، اجرای ورزش صبحگاهی در پارک های سطح شهر، طناب زنی و دوچرخه سواری را برنامه ریزی و اجرا کردیم.

شهردار رباط کریم به توضیحاتی در خصوص تولید محتوا و احداث فضاهای فرهنگی پرداخت و گفت: در عرض 15 ماه گذشته ما 28 هزار متر فضای فرهنگی ورزشی و تفریحی در سطح شهر احداث کردیم که در نوع خود بی نظیر است که باید از همه همکارانم و مسئولین عزیز تشکر کنم که موفق به افزایش سرانه های فرهنگی و ورزشی شامل احداث سوله ورزشی، سراهای محله، کتابخانه های عمومی، زمین چمن مصنوعی، پیست دوچرخه سواری و.... شدیم.

ایشان در پایان به تشریح مراسمات مختلف اجرا شده در یکسال گذشته پرداخت و عنوان کرد: در یکسال گذشته حدود 400 برنامه فرهنگی اجتماعی را در سطح شهر اجرا کردیم و امیدواریم در سال آینده با توان بیشتری در خدمت شهروندان شریف رباط کریم باشیم.

Back to Top

Template Design:aron Group