31 ارديبهشت 1401 ساعت 05:13

طی مراسمی تفاهم نامه همکاری در حوزه آموزش های شهروندی با رونمایی از عروسکهای نماد آموزش شهروندی "باباکریم و سمنو" با هدف ارائه آموزش و آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم و مبانی شهروندی با همکاری دو سازمان شهرداری و آموزش و پرورش بعنوان متولیان اصلی فرهنگی و آموزشی به امضا رسید .بنابر این گزارش:  در این مراسم که با حضور رئیس محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ، رئیس محترم اداره آموزش و پرورش و معاون محترم فرهنگی اجتماعی شهرداری رباط کریم برگزار شد از عروسک‌های نماد آموزش شهروندی رونمایی شد.

بنابر این گزارش: پریسا اینانلو رئیس محترم کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در این مراسم گفت: این عروسک ها با بهره گیری از نام و آداب و رسوم این کهن شهر طراحی و ساخته شده و احیای سنت های پسندیده کهن شهر رباط کریم و تقویت هویت این دیار دغدغه اصلی ما در راستای طراحی و نام گذاری این دو عروسک بوده است.

وی افزود: هدف از این طرح ارائه آموزش‌های شهروندی ، تولید محتوا و همچنین اجرای برنامه‌های آموزشی است و دو سازمان شهرداری و آموزش و پرورش به عنوان متولیان اصلی فرهنگی و آموزشی در آن همکاری خواهند کرد.

 وی تصریح کرد : در همین راستا روز فرهنگی رباط کریم با همفکری همه متولیان فرهنگی شهر انتخاب شده و در این روز خاص برنامه های متنوعی برای اقشار مختلف شهر تدارک دیده شده که به زودی شهروندان شریف کهن شهر رباط کریم شاهد آن خواهند بود.

در این مراسم همچنین جعفر کهن معاون محترم فرهنگی شهردار رباط کریم به سند راهبردی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری اشاره کرد و گفت : با فعالیت کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری و همچنین سیاست های این مجموعه در حوزه فرهنگی اجتماعی برنامه ریزی های بسیار خوبی در حوزه فرهنگ شهروندی و آموزش های شهروندی در نظر گرفته شده است که امروز با امضای این تفاهم‌نامه مقرر شد از ظرفیتهای آموزش و پرورش نسبت به ارائه محتواهای آموزشی به کودکان و نوجوانان اقدام شود .

وی ادامه داد: با توجه به سیاست های راهبردی معاونت فرهنگی در حوزه فرهنگی اجتماعی بنا داریم با تولید محتوا و استفاده از متد های جدید آموزشی (سرگرم آموزی ) موضوعات شهروندی و شهر نشینی را با ایجادفضایی با نشاط در مدارس و محلات به اجرا درآوریم.

Back to Top

Template Design:aron Group