31 ارديبهشت 1401 ساعت 07:08

 دومین مرحله عملیات جهادی متمرکز در محله اسلامی کیکاوردر قالب 29 طرح و برنامه برای حل مسائل و مشکلات این منطقه به همت مسئولان شهرستان رباط کریم برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهررباط کریم ، فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج در جمع مسئولان ، معتمدین محلی، خانواده های محترم شهدا و اهالی شریف کیکاور در مسجد جامع این منطقه گفت: فلسفه اجرای این طرح جهادی تامین مطالبات به حق و ایجاد رفاه اجتماعی در راستای جلب رضایتمندی اهالی و رساندن حلاوت و شیرینی خدمت صادقانه مسئولان به کام این مردم شریف است .

 

سرهنگ شهیری ضمن تقدیر و تشکر از تلاش شهردار محترم رباط کریم و مجموعه نیروهای شهرداری که از چند روز گذشته اقدامات جهادی خود را در کیکاور شروع کرده اند، افزود: این عملیات مشترک در نتیجه تعامل و هم افزایی نیروهای مدیریت شهری و قرار گرفتن آنها در کنار مردم برای حل مسائل و معضلات محله های حاشیه شهرها می باشد.

 

وی  ضمن تقدیر از حضور جهادی استقبال اکثر مسئولان شهرستان رباط کریم برای اجرای این طرح ،اضافه کرد: امروز مسئولان در کنار حل مشکلات اداری مردم با اهدای 300 بسته حمایتی در سایه حفظ کرامت و شان آنها به حمایت از خانواده های نیازمند شتافتند.

 

شایان ذکر است تسریع در عملیات تکمیل راه ورودی کیکاور، تامین روشنایی معابر، اصلاح شبکه آبرسانی ، جدولگذاری و جمع آوری آب های سطحی و احداث پارک و تامین فضای سبز مناسب و .... ازجمله برنامه هایی است که در این طرح جهادی برای بهره مندی هر چه بیشتر اهالی محترم کیکاور در دستور کار مسئولان رباط کریم قرار گرفت.

 

شهردار رباط کریم نیز در این مراسم ضمن بسیج نیروهای خدماتی، عمرانی، آتش نشانی، فضای سبز و معاونت های مختلف شهرداری برای اجرای این طرح جهادی گفت: تعامل و همدلی مسئولان و حضور میدانی آنها با بهره گیری از روحیه سازندگی و جهادی در راستای حل معضلات و مشکلات مناطق منفصل شهری نقطه عطفی برای هم گامی آنها با مردم شریف و همیشه در صحنه است و ادامه این روند ضمن تامین امنیت روانی منجر به تامین رفاه اجتماعی برای مردم منطقه خواهد شد.

 

مهندس پارسا با اشاره به محدودیت قانونی ناشی از وجود کد روستایی در مناطق منفصل شهری و کمبود اعتبارات اظهار داشت:  من بابت همه دردها و آلام مردم این منطقه محروم عذر خواهی می کنم ولیکن شهرداری رباط کریم تمام سعی و تلاش خود را برای رضایتمندی مردم بکار گرفته است و امید آن می رود با حل برخی از موانع قانونی در مسیر رفع مسائل و مشکلات این مناطق به زودی مردم از امکانات بیشتری بهره مند گردند.

 

وی ادامه داد: علیرغم تمام مشکلات نیروهای شهرداری به صورت جهادی از چندروز گذشته اقدام به احصاء و طبقه بندی نیازها و مشکلات این منطقه نموده و با برنامه ریزی و تقسیم کار آماده ارائه خدمات به مردم کیکاور هستند.

 

پارسا در پاسخ به خواسته اهالی در خصوص لایروبی کانال موجود در این منطقه یادآور شد : مشکل لایروبی این کانال با بهره گیری از مساعدت و هم افزایی با فرماندار محترم شهرستان و در قالب تهیه و اجرای یک طرح جامع قابل اجرا می باشد.

 

وی با اشاره به تلاش شهرداری برای استقرار وسایل بازی در پارک این محله و تامین فضای سبز و کاشت گل و گیاه اضافه کرد: یکی از مطالبات مردم کیکاور لکه گیری آسفالت معابر بوده که از امروز شروع خواهد شد.

 

شایان ذکر است یکی از نیازهای این منطقه تسریع برای تکمیل جاده ورودی کیکاور است که به دلیل مشکل وجود معارض دچار وقفه شده است که شهردار رباط کریم در این جلسه قول داد در صورت موافقت جهاد کشاورزی ، شهرداری برای جلب رضایت معارضین اقدام به صدور مجوز فنس کشی ظرف یک روز کاری خواهد کرد و ایشان خواستار مساعدت مسئولان شهری و همکاری و تعامل بیشتر مردم برای رفع این مشکل شدند.

 

امام جمعه محترم شهررباط کریم نیز در این جلسه گفت: نقطه تمایز انقلاب ما با سایر انقلاب های دنیا ، تلاش برای برگزاری عدالت اجتماعی و در اولویت قرار دادن رسیدگی به مناطق محروم است .

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ترابی، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات جهادی نیروهای مردمی سپاه و نیروهای زحمتکش شهرداری افزود: انصافاً مسئولان رباط کریم با شور و شوق فراوان دراین طرح جهادی شرکت کرده اند و علیرغم کمبود امکانات و اعتبارات ناشی از تحریم ها و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ، پا به میدان گذاشته و برای جلب رضایتمندی مردم تلاش می کنند.

 

گفتنی است به منظور تکریم مقام شامخ نبی اکرم (ص) و محکومیت اهانت به ساحت مقدس ایشان این طرح جهادی با رمز یا محمد رسول الله در 29 حوزه مختلف شروع شد و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

 

Back to Top

Template Design:aron Group