31 ارديبهشت 1401 ساعت 05:53

نشست فصلی مشاورین منتخب دستگاه های اجرایی استان تهران با حضور امام جمعه ، شهردار و اعضای شورای شهر  و دیگر مسئولان شهری و جمعی از خانواده های شهدا و ایثار گران به میزبانی شهرداری رباط کریم برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم ، در این مراسم که با حضور مشاورین منتخب ایثارگر دستگاه ها و معاون مدیر کل بنیاد شهید استان تهران و معاونت فرهنگی و پژوهشی بنیاد شهید تهران بزرگ برگزار شد به سیاست ها و مرور رویه های برخورد و تکریم خانواده های شهید و ایثارگران و همچنین اقدامات عملی برای حفظ شان این عزیزان بررسی شد و مسئولان مختلف در آن به سخنرانی پرداختند .

بنا بر این گزارش در ابتدا مهندس مسعود مختاری شهردار رباط کریم ضمن خوش آمد گویی به مسئولان حاضر توفیق ایشان را از خداوند منان مسالت کرد و رسیدگی به امور خانواده های شهدا را وظیفه اصلی و شرعی مسئولان دانست و حمایت همه جانبه خود را از این قشر اعلام نمود .وی همچنین مسئولیت جدید امور ایثار گران شهرداری را به شهرام علیمحمدی واگذار نمود و از خدمات آقای حسنی در دوران فعالیتش در این سمت تقدیر کرد .

در ادامه این نشست ریاست شورای شهر رباط کریم به ایراد بیاناتی پرداخت و گفت : شورای شهر رباط کریم تمامی اقدامات خود را مدیون حضور و حمایت خانواده های عزیز شهدا و ایثارگران است و بدون کمک این عزیزان ما نمی توانیم مسئولیت های قانونی را که بر عهده مان گذاشته اند را انجام دهیم .احمد محمد حسنی ادامه داد : امیدواریم بتوانیم با یاری این عزیزان و رهنمود های دلسوزانه شان اقدامات مهمی را در شهر و در نهایت برای حفظ ارزش ها و آرمان های نظام برداریم .

همچنین در ادامه حجت الاسلام محمدی نژاد  امام جمعه محترم شهر رباط کریم نیز در بیاناتی خواستار حفظ ارزش و شان خانواده های عزیز شهدا و ایثار گران شد و گفت : ایثار یعنی گذشتن از داشته ها برای حفظ آبرو و این یعنی که شهدا با دادن جانشان آبروی انقلاب را حفظ کردند و با خونشان از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کردند که بسیار ارزشمند است .

وی افزود : در همین راستا ما باید فرهنگ تقدیر از جانبازان و ایثارگران را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا این قشر عزیز برای رفع نیاز های روزمره از ارزشها و اعتقاداتشان عدول ننمایند و وظیفه مسئولان شهر است تا با جدیت تمام پیگیر کار این عزیزان در همه سطوح اداری باشند .

پس از 37 سال که از عمر پر برکت انقلاب اسلامی می گذرد امروزه بنده شخصا نگران فراموش شدن آرمان های شهدا هستم و باید در آموزش و پرورش نسل فردا به انتقال مفاهیم ارزشی بپردازیم تا مبادا رشادت های این عزیزان کمرنگ گردد زیرا ارزش های ما امروزه تحت هجمه شدید تبلیغات بیگانگان است .

سید غلامرضا حسینی عضو شورای عالی استانها  نیز در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا و ایثارگران به یادآوری رشادت ها و دلاوری های این عزیزان در جای جای تاریخ کشورمان ، حمایت از خانواده های این عزیزان را وظیفه ای شرعی و ملی دانست .

در ادامه این نشست بوسیله تقدیرنامه ای از سوی محمدرضا همتی فر ، مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری تهران از مسعود مختاری شهردار رباط کریم تقدیر شد که متن آن به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

هرچه اسلام و انقلاب دارد از برکت شهدا و ایثارگران است .

برادر گرامی جناب آقای مسعود مختاری

به پاس زحمات شما در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و در امر حل مشکلات خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران و ایجاد ایمنی دفاعی در مقابل جنگ نرم دشمن به لطف خداوند شما توانسته اید سطح کمی و کیفی خدمات را ارتقا بخشیده و منشا خیر و برکت باشید . بدینوسیله از شما تقدیر و تشکر به عمل می آید و در سایه حضرت ولی عصر (عج) موفق و موید باشید .

                                                                         محمدرضا همتی فر-مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان تهران 

 

 

Back to Top

Template Design:aron Group