01 مهر 1399 ساعت 20:08

شهردار رباط کریم امروز در بازدید از پروژه های عمرانی شهر رباط کریم، از افتتاح 6 پروژه مهم و 13 پروژه عمرانی جهت کلنگ زنی در نخستین روزهای سال خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم؛ اصغر پارسا صبح امروز از پروژه های سطح شهر بازدید کرد و گفت: بزودی شاهد افتتاح و بهره برداری پروژه های مهمی خواهیم بود.

 

شهردار رباط کریم به توضیح پروژه های قابل افتتاح در سالجاری پرداخت و گفت: پروژه استادیوم ورزشی آلارد به مساحت کل زمین : ۱۱۸۰۰ متر مربع، مساحت زمین چمن مصنوعی: ۶۴۰۰ متر مربع، ابعاد زمین چمن مصنوعی: ۱۰۰×۶۴متر، گنجایش تماشاگران با صندلی : ۱۶۰۰ نفر و گنجایش تماشاگران بدون صندلی ۳۰۰۰ نفر با هدف تشویق جوانان منطقه به ورزش و افزایش سرانه های ورزشی از سال ۹۴ شروع به اجرا گردیده و به زودی افتتاح خواهد شد.

 

ایشان به پروژه المان یادبود شهدای گمنام واقع در پارک آبشناسان اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه به مساحت : ۶۵ متر مربع ، ارتفاع : ۱۱ متر به صورت هشت ضلعی ، طول هر ضلع ۳ متر و با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال به منظور احترام به مقام شامخ شهدای گرانقدر از اواخر سال ۹۸ شروع و به زودی افتتاح خواهد شد.

 

وی به توضیحاتی در مورد پروژه محوطه سازی اطراف المان یادبود شهدای گمنام واقع در پارک آبشناسان :پرداخت و اذعان داشت: این پروژه نیز به مساحت کف پوش بتنی : ۱۸۰۰ متر مربع ، تعداد حوضچه : ۴ عدد، مساحت حوضچه ها : ۶۰ متر مربع و مساحت سنگ کاری سکوها : ۳۰۰ متر مربع  به منظور سهولت دسترسی و تردد بازدیدکنندگان از اطراف المان در اواخر سال ۹۸ شروع و به زودی تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 

مهندس پارسا به دیگر پروژه قابل افتتاح در سال جاری پرداخت و گفت: احداث المان یادبود سردار شهید همدانی به طول : ۶/۶ متر، عرض المان : ۲/۸ متر و ارتفاع المان : ۱۳/۴۰ متر از دیگر اقدامات مهم به منظور ترویج فرهنگ شهادت و قدردانی از مقام والای شهدای گرانقدر بوده است که عملیات اجرایی آن از اواخر سال ۹۸ شروع و به زودی افتتاح می گردد.

 

شهردار رباط کریم در ادامه به پروژه محوطه سازی اطراف المان یادبود سردار شهید همدانی پرداخت و اظهار داشت: مشخصات این پروژه به طول جدولگذاری : ۸۰۰ متر و مساحت قلوه ریزی : ۹۰۰۰ متر مربع در مراحل پایانی قرار دارد.

 

ایشان به دیگر پروژه قابل افتتاح در سال جاری اشاره نمود و گفت: پروژه بازسازی فرهنگسرای معلم با عنایت به حوادث و اغتشاشات آبان ماه سال ۹۸ و به آتش کشیده شدن و سوختن کامل تنها فرهنگسرای شهر رباط کریم و به منظور افزایش سرانه های فرهنگی این شهر، عملیات بازسازی آن از اواخر سال ۹۸ آغاز و به زودی در سال ۹۹ تکمیل و با کلیه تجهیزات صوتی و تصویری ، پرده نمایش ، سیستم سرمایش و گرمایش مطابق با استاندارهای به روز دنیا و دارای دکوراسیونی زیبا و منحصر به فرد، به مساحت سالن : ۶۰۰ متر مربع و تعداد صندلی ها : ۲۰۰ عدد به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی پروژه های در دست اقدام را نیز نام برد و خاطرنشان کرد:پروژه های سوله ورزشی شیریندر، سوله ورزشی کیکاور، سوله ورزشی سفیدار، ساختمان شهرداری و آتش نشانی منطقه دو سفیدار، سرای محله سفیدار، سرای محله شترخوار، سرای محله پرندک، سرای محله کیکاور، فاز دوم ساختمان خدمات شهری، احداث ساختمان سرویس بهداشتی واقع در پارک آبشناسان، احداث ساختمان اداری آبشناسان، نصب چراغهای تزیینی و روشنایی معابر سطح شهر، ترمیم و بازسازی گسترده جداول فرسوده سطح شهر و ترمیم و بهسازی گسترده آسفالت مکانیزه معابر و خیابان ها از جمله پروژه هایی هستند که هم اکنون در دست اجرا قرار دارند.

 

شایان ذکر است شهرداری رباط کریم در سال جدید پروژه های عمرانی جهت کلنگ زنی نیز در دستور کار دارد که میتوان به پروژه هایی از جمله:

 

_ پروژه احداث میدان ورودی غربی شهر ( از سمت ساوه )

 

_ پروژه احداث پایانه تاکسی میدان آزادگان

 

_ پروژه احداث کتابخانه های عمومی سطح شهر

 

_ پروژه احداث میدان میوه و تره بار شهر رباط کریم

 

_ پروژه احداث سوله به منظور ازدواج آسان جوانان

 

_ پروژه احداث پیست دوچرخه سواری

 

_ پروژه احداث ساختمان شورای اسلامی شهر و خانه ملت

 

_ پروژه احداث فاز دوم پارک ملل

 

_ پروژه احداث سالن همایش های همگانی

 

_ پروژه احداث پارکهای محله ای سطح شهر

 

_ تکمیل سوله ورزشی شیریندر

 

_ تکمیل سوله مدیریت بحران

 

_احداث فاز دوم پارک آبشناسان به مساحت: 52000 متر مربع شامل ۳۲۰۰۰ متر مربع پارک و ۲۰۰۰۰ متر مربع شهر بازی اشاره کرد که اطلاعات تکمیلی کلیه این پروژه ها بزودی اعلام خواهد شد .

 

 

طراحی و اجرا : گروه مهندسی آرون

Back to Top

Template Design:aron Group