14 مرداد 1400 ساعت 17:49

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم ،امام جمعه شهر رباط کریم در این نشست که در سالن جلسات شهرداری رباط کریم برگزار گردید  با اشاره به نزدیک بودن سالروز شهادت بانوی دوعالم  ضمن تاسی  از حضرت فاطمه (س) به عنوان یکی از الگوهای برتر علم و تقوا در جهان اسلام گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید فاطمیه را عاشورایی برگزار نمائیم

حجت الاسلام ترابی ضعف ایمان و معنویت  را منشاء آسیب های اجتماعی دانست و اظهار داشت : دشمن با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم سعی در کمرنگ کردن دین در جامعه دارد که این امر باید در خانواده، مدارس و جامعه ترویج مسائل دینی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، مشکلات اقتصادی ، اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و مفاسد اجتماعی و اقتصادی را از مهمترین مسائل فرهنگی جامعه بر شمرد و خواستار ارائه راهکارهای منطبق و مناسب با فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه شد و تعامل مسولان و اعضای شورای فرهنگی را عامل موثری در رفع مشکلات موجود بیان کرد.

مهندس پارسا شهردار رباط کریم نیز در این جلسه گفت: ما در شهرداری رباط کریم فرهنگ سازی  را شخصا از خود و مجموعه شهرداری شروع کردیم و با معاونت ها و مجموعه تحت نظر عهد بستیم که به مردم وعده تو خالی ندهیم و باید با مردم صادق باشیم .

وی اظهار داشت : شهرداری در تمامی مراسم های ملی و مذهبی نه به عنوان یک عامل پشتیبانی کننده مالی ، بلکه به عنوان یک اداره و قشر فرهنگ ساز قصد پیشگام بودن در احیای مسائل فرهنگی را دارد و تمام تلاش خود در این جهت را بکار می گیرد.

فرماندار رباط کریم نیز در این جلسه ضمن تعامل مسولان و تاکید بر تحقیقات و مطالعات گستره در حوزه های فرهنگی خواستار تطابق راهکارها و جلوگیری از موازی کاری در راستای ارتقای فرهنگ عمومی در شهرستان رباط کریم شد.

وی ضمن تاکید بر گرامیداشت مقام بی بی دو عالم از مسولان شهرستان خواستار حضور فعال در مراسم فاطمیه، خارج از همه سلایق سیاسی و اجتماعی شد و تعظیم شعائر دینی را عامل موثری در حفظ پایه های نظام عنوان نمود.

مهندس ساداتی ضمن اشاره به کاهش 40 درصدی سرقت در شهرستان اظهار داشت: این امر نشانگر کارکرد خوب شورای فرهنگی شهرستان است که در این راستا نیز امام جمعه محترم شهر رباط کریم، رتبه برتر استان در شورای فرهنگ عمومی را سال گذشته کسب کرده است .

وی ضمن تقدیر از شهرداران سه شهر شهرستان در جهت همکاری برای پایش تصویری سطح شهرستان ،خواستار ارتقای سطح پروژه های عمرانی و افزایش رضایت عمومی مردم از عمران و آبادانی در سطح شهرستان شد و اذعان داشت : وقتی همگی می خواهیم که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) جلوی استکبار بایستد این امر در گرو انجام وظایف هر مدیر و بالا بردن رضایت عموم مردم است.وی خاطرنشان کرد: همه مسولان و پشت میز نشین ها مدیون خون 300 هزار شهید این نظام هستند و باید وفاق و تحکیم مودت در بین مردم افزایش داده و با پاسخگویی بهینه به مردم، رضایت مردم در ادارات مختلف را تامین نمایند .

رئیس دادگستری شهرستان رباط کریم نیز در این جلسه یکی از مشکلات فرهنگی جامعه را طلاق دانست و اظهار داشت : سه عامل مهم طلاق به ترتیب ، مشکلات اقتصادی و بیکاری، اعتیاد و فضای مجازی و ارتباطات نا مشروع و خیانت ناشی از تحت تاثیر قرارگرفتن از این فضا است که باید مورد توجه و ساماندهی بهینه قرار گیرد.

Back to Top

Template Design:aron Group