14 آذر 1398 ساعت 19:33

شهردار رباط کریم از نصب دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در چهارراه مصلی خبر داد که تعداد ۸ عدد از آنها ثابت و ۲ عدد بصورت چرخشی 360 درجه می باشند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم، سیدمحمد میرزمانی شهردار رباط کریم در جمع خبرنگاران ضمن بازدید از اتاق مانیتورینگ این دوربین ها اظهار کرد: ما به دنبال آن هستیم که شهری مکانیزه برنامه ریزی و طراحی کنیم و قبل از آن  نیازمند تقویت فرهنگ سازی این سبک از زندگی هستیم.

وی ادامه داد: با همکاری خوب مسئولان شهرستانی در سال ۹۷ اتفاقات مطلوبی از جمله افتتاح و بهره برداری از تعداد زیادی پروژه شهری در سطح شهر رباط کریم رقم خورد و تعداد زیادی نیز کلنگ زنی انجام شد که هم اکنون شاهد اجرای آنها هستیم و تلاشمان بر این است تا هفته دولت بخشی از آنان را به بهره برداری برسانیم.

شهردار رباط کریم ادامه داد:در سال گذشته بودجه شهرداری رباط کریم به صورت کامل محقق شد و 5 میلیارد تومان نیز توانستیم به صورت مازاد جذب کنیم که این نشان دهنده آن است هزینه های صورت گرفته پروژه های عمرانی با میزان اعتبار اختصاص یافته برابری می کند.

وی یادآور شد که شهرداری رباط کریم طی سالهای گذشته به طور معمول با کسری بودجه مواجه می شد و با فروش ملک  باید کسری بودجه را جبران می کرد ولی در سال ۹۷ موفق شدیم بدون فروش حتی یک ملک، بودجه را محقق و روند افزایشی نیز داشته باشیم.

میرزمانی به زیرسازی مناسب آسفالت در شهر رباط کریم اشاره کرد و گفت: اقدام به زیرسازی مناسب در آسفالت ریزی خیابان ها و میادین شهر رباط کریم یکی از اقدامات مهم شهرداری در سال ۹۷ بود که امروز دیگر مشکلی در این باره نداریم و با همین سرعت معابر باقیمانده را نیز زیرسازی و آسفالت خواهیم نمود.

وی اضافه کرد: در نقاط منفصل شهری امکانات و اقدامات خوبی انجام شد و سعی ما بر این است که در سال جاری به بخش مرکزی شهر رباط کریم توجه نمائیم.

سکاندار مدیریت شهری عنوان کرد: امسال به بخش قدیمی رباط کریم توجه ویژه ای خواهد شد و به یاری خداوند و همت همکارانم در معاونت فنی و نظارت بر پروژه های عمرانی، مرکز شهر رباط کریم سنگ فرش خواهد شد.

وی به افزایش ۲ متری سرانه فضای سبز در شهر رباط کریم اشاره و خاطرنشان کرد: این روند با تلاش همکارانم در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری  در حال پیگیری است و به دنبال افزایش هرچه بیشتر فضای سبز در این شهر تاریخی هستیم.

میرزمانی به مجهز نمودن چهارراه اصلی رباط کریم به دوربین های هوشمند اشاره کرد و گفت: با تلاش همکارانم در سازمان حمل و نقل و ترافیک، امروز این مکان دارای ۱۰ دوربین فعال است که ۸ دوربین ثابت و ۲ دوربین به صورت ۳۶۰ درجه چرخشی بوده و تا پایان خردادماه نیز ۳ دوربین ثبت تخلفات در نقاط دیگر شهر فعال خواهد شد.

ایشان در پایان یادآور شد: تا پیش از نصب این تعداد، ۴ دوربین پایش تصویری در سطح شهر رباط کریم داشتیم که با این رقم تعداد دوربین های کنترل به ۱۷ عدد خواهد رسید.

Back to Top

Template Design:Dima Group