16 تیر 1399 ساعت 02:42

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم از خط کشی بیش از ۶۰ کیلومتر معابر شهری خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم؛ مهندس مرتضی صالحی با بیان اینکه خط کشی معابر در کنار نصب تجهیزات ترافیکی شامل تابلو و علائم ترافیکی از ابزارهای مهم در ایمن سازی بلوارها و معابر شهری به شمار می رود ، اظهار داشت : علاوه بر ۶۰ کیلومتر خط کشی محوری که در یک ماهه اول سال 98 انجام شده، بیش از  ۳۵ گذرگاه عابر پیاده نیز به تعداد ۲۵ بلوک عابر پیاده خط کشی و ایمن سازی شده است.

وی عدم روشنایی برخی معابر در شب و دید نامناسب رانندگان در زمان عبور از گذرگاههای عابر پیاده را یکی از  دلایل ناایمن بودن عبور عابران دانست و یادآور شد : از اداره برق درخواست داریم تا مانند همیشه با ما در افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان و حل مشکل برق این گذرگاهها همراهی نمایند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم اضافه کرد : البته ما در تلاش هستیم تا با استفاده از سنگفرش برای آرام سازی تردد خودروها در کنار خط کشی و استفاده از ذرات کریستالی برای روشنایی در این معابر ، ایمنی عبور عابران پیاده را تامین نمائیم.

ایشان ساماندهی گذرگاههای عابر پیاده ای که به درخت یا رفوژ و ... منتهی می شوند را از دیگر برنامه های این حوزه عنوان و خاطر نشان کرد : برای شناسایی این نقاط کارگروهی در حوزه حمل و نقل تشکیل شده است تا سریعتر این نقاط شناسایی و برای ساماندهی و اصلاح آنها با کمک مناطق شهرداری اقدام لازم صورت پذیرد.

Back to Top

Template Design:Dima Group