04 آذر 1396 ساعت 01:53مسئول امور شهر شهرداری رباط کریم از شستشوی باکس های زباله شهر برای پیشگیری از انتشار سفید بالک ها خبر داد و اقدامات پیش بینی شده در خصوص مقابله با این پدیده زیست محیطی را تشریح کرد .به گزارش روابط عمومی شهرداری رباط کریم ، مجتبی اکبری با بیان اینکه سفید بالک ها که با نام مگس سفید نیز شناخته می شوند در واقع گونه ای از انواع پروانه هستند که سرعت تکثیرشان بسیار سریع می باشد ، گفت : هنوز به طور علمی ثابت نشده است که شرایط مساعد جهت رشد سفید بالک ها و انتشار سریع آن ها چیست اما با توجه کسب شده مشاهده شده است هنگام شستشوی باکس های سطح شهر تعداد آن ها به طرز قابل توجهی کاسته شده است .

وی افزود : این حشرات برای زندگی انسانی هیچگونه آسیبی ندارند اما شما بیش از حد آن ها مزاحمت زیادی برای شهروندان ایجاد می نماید و موجب آزار می گردد ، به خصوص در شب ها حرکت آن ها به سمت نور موجب می گردد خانه ها مملو از این حشرات گردند .

مسئول امور شهر تصریح کرد : شیرابه ها ، تجمع آب های ساکن ، تجمیع زباله به همراه گرما شمار رویت شده این حشرات را به وضوح چشمگیرتر نموده است که لازم است نکات بهداشتی و زمان قرار دادن زباله ها در باکس های زباله توسط شهروندان مد نظر قرار گیرد .

وی ادامه داد : اگر شهروندان زباله را به موقع یعنی همان ساعت 9 شب در باکس ها قرار ندهند چون فاصله زیادی تا تخلیه زباله ها وجود دارد و مخزن ها نیز پلاستیکی و فلزی است در هوای گرم و در فضای بسته برای ساعت ها قرار گرفته و بوی بد و شیرابه آن سرازیر می شود و شرایط برای تکثیر حشرات مهیا می گردد .

اکبری در پایان خاطر نشان کرد : هر شب جمع آوری زباله ها راس ساعت 9 شب جمع آوری می شوند و از شهروندان تقاضا می کنیم به منظور جمع آوری به موقع و جلوگیری از شیوع آلودگی هر شب زباله های خود را راس این ساعت در باکس های مربوطه قرار دهند .

Back to Top

Template Design:Dima Group