04 آذر 1396 ساعت 01:52

مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري رباط کریم از آغازعملیات سمپاشی درختان برعلیه آفات مکنده از قبیل انواع شته ها و پروانه های برگ خوار در هفته گذشته خبر داد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداري رباط کریم ، مهندس مهدی عزیزی از سومین مرحله از عملیات سمپاشی درختان شهر رباط کریم با هدف مقابله و مبارزه برعلیه آفات مکنده خبر داد و گفت : با توجه به فرارسیدن فصل گرما و به منظور حفظ و گسترش فضای سبز، طرح مبارزه برعلیه آفات مکنده در دور سوم در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

وی افزود : آفات و حشرات علاوه بر وارد کرده آسیب های جدی به درختان موجب مزاحمت در زندگی شهری شهروندان و نامناسب شدن فضای پارک ها و بوستان ها و توقف در این فضا ها می گردد .

عزیزی بیان داشت : تلاش می گردد با استفاده از سموم تجزیه پذیر و میزان مناسب استفاده از بروز آلودگی های زیست محیطی مانند آلودگی خاک و مقاوم شدن گونه های دیگر نسبت به سموم اجتناب گردد .

وی ادامه داد : همچنین مطالعاتی در شهرداری رباط کریم برای انتشار و تکثیر آفت کش های طبیعی و بیولوژیک مانند کفشدوزک ها و رها کردن آن ها در سطح شهر به پایداری زیست محیطی منطقه کمک نماییم .

مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري رباط کریم  در پایان بیان داشت : این طرح  شب ها از ساعت ۲۳ لغایت ۵ صبح در سطح مناطق شهری ادامه دارد و پیش بینی می گردد از تکثیر آفات جلوگیری های لازم به عمل آید .

Back to Top

Template Design:Dima Group