26 دی 1399 ساعت 17:55

به گزارش روابط عمومی شهرداری، ناصر رجبیان بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم نظارت بیشتر برای جلوگیری از تخلفات و ساماندهی و رفع مشکلات تاکسیرانی گفت: فعالیت خارج از مسیر تعیین شده، نداشتن پروانه تاکسیرانی، فعالیت خارج از شبکه تاکسی تلفنی، نداشتن تابلو ، اخذ کرایه اضافی و امتناع از حمل مسافر را مهمترین تخلفاتی است که مورد نظارت بازرسان قرار می گیرد و با متخلفان برخورد می شود.

وی ادامه داد: وظایف بازرسان در امر تاکسیرانی، گشت در محدوده شهر و مراجعه به تعمیرگاه‌ها و پارکینگ‌ها و محل‌های مختلف به منظور کشف موارد خلاف و گزارش آن به مقامات مافوق است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم بیان داشت: بازرس هنگام مراجعه به محل‌های مورد بازدید با برخورد با تاکسی‌های متخلف ابتدا باید با ارایه کارت شناسایی نسبت به معرفی خود اقدام کرده و از ایجاد هرگونه درگیری پرهیز کند.

وی افزود:  بازرس باید در برگ اخطار  نوع خلاف را در جلوی ستون مربوطه علامت بگذارد و چنانچه نوع خلاف از مواردی است که باید وسیله نقلیه متوقف شود، اقدام لازم در جهت توقف اتومبیل و هدایت آن به  پارکینگ‌های موردنظر به عمل خواهد آمد و در صورت عدم تمکین راننده از نیروی انتظامی کمک خواهد گرفت.

رجبیان اضافه کرد: به هر حال در صورت استنکاف راننده، موضوع را به مرکز به نحو مقتضی در اسرع وقت منعکس خواهد کرد و در صورت عدم امکان همکاری مأمورین انتظامی موضوع را به شهرداری منعکس و از طریق آنها مراتب سریعاً به هیأت گزارش و هیأت نیز خارج از نوبت رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد کرد.

رجبیان خاطر نشان کرد: این معاونت همواره بر امور حمل و نقل شهر نظارت های کافی را داشته است و با اجرای این طرح این امر تشدید خواهد شد.

وی افزود: سازمان با رانندگانی که از کرایه های مصوب تخطی نمایند و یا با وجود ازدیاد مسافر به دنبال مسافرگیری دربستی باشند قاطعانه برخورد خواهد کرد از عموم شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را گزارش دهند .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهر رباط کریم در پایان تصریح کرد : رعایت اصول اخلاقی ، نحوه دریافت کرایه ، نحوه رانندگی و رعایت سرعت مطمئن و همچنین حسن ارتباط صحیح با مسافران از جمله اصولی است که باید توسط رانندگان رعایت شود و شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف آن را از طریق شماره تلفن ۵۶۴۳۰۰۷۹ اطلاع دهند.

Back to Top

Template Design:aron Group